Kącik architekta – Stadion Pucharu Świata 2014 Stadium / Fernandes Arquitetos Associados

Dzięki uprzejmości Fernandes Arquitetos Associados Projekt stadionu finałowego Pucharu Świata w 2014 r.
Autorstwa Fernandesa Arquitetos Associados zapewni poczucie ciągłości, jakby Maracan ., który jest oryginalną koncepcją stadionu dziennikarza Mario Filho, prawie się nie zmienił.
Będąc wewnątrz głównych przestrzeni publicznych, stare i nowe będą współdziałać, tworząc nowoczesny, a jednocześnie znajomy wygląd.
Szczebel ten ma miejsce po dotarciu do trybun, ukazując całkowicie nowy stadion wykuty w oryginale.
Fasada zostanie zachowana, zapewniając, że z zewnątrz, Maracan.
wydaje się prawie nietknięty.
Dach jest jednym z głównych nowych elementów, ale nie wywoła żadnego efektu wizualnego, ponieważ nie będzie widoczny z zewnątrz.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Zachowane są pierwsze trzy osie strukturalne, a także główne obiegi wewnętrzne i ich powiązania z istniejącą strukturą, takie jak słupy, sufity, otwory itp.
Z drugiej strony cała struktura związana z usługami takimi jak bary i Toalety będą całkowicie nowe i wykończone zgodnie z najwyższą specyfikacją.
Dzięki uprzejmości Fernandes Arquitetos Associados Stworzono nowe konstrukcje dla trybun, które zapewniają idealne warunki widoczności, bezpieczeństwa i komfortu.
Zachowane zostaną części stojaków północnych i południowych, a także ich charakterystyczny eliptyczny wzór.
Trybuny po obu stronach zostaną umieszczone 13 metrów bliżej pola gry, co znacznie poprawi warunki oglądania i atmosferę dla fanów i graczy.
Dzięki uprzejmości Fernandes Arquitetos Associados Tworzone są nowe obszary, takie jak hole, kabiny i inne sektory, które mogą być wykorzystywane do wszystkich rodzajów imprez.
Nowe tereny dla sportowców, urzędników gier, delegatów, przebieralni itp.
Zostały zaprojektowane tak, aby pomieścić, z większą wygodą i wydajnością, wymagania dotyczące wszystkich sportów, koncertów itp.
Plan parteru Architekci: Fernandes Arquitetos Associados Lokalizacja: Rio de Janeiro, Brazylia Klient: Rio de Janeiro State Government Rok: w toku (według szacunków zostanie zakończone w 2013 r.)
[hasła pokrewne: efli kościan, konsorcjum stali zielonka, belmeb kraków ]

Tags: , ,

This entry was posted on Sunday, September 1st, 2019 at 5:52 pm and is filed under Uncategorized. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

 

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: belmeb kraków efli kościan konsorcjum stali zielonka