Budownictwo i architektura : Letnie ulice w Nowym Jorku

W minioną sobotę dołączyliśmy do piątego, corocznego weekendu otwarcia Summer Streets.
Około 7 mil ulic miasta były wolne od samochodów, dzięki czemu dziesiątki rowerzystów, biegaczy i pieszych zajmują całą powierzchnię chodnika.
Na wyznaczonych przystankach uczestnicy mogli wziąć udział w rozmaitych zajęciach, takich jak zjazdy na suwak nad placem Foley Square, wspinaczka na Spring Street, słuchanie, jak naprawić mieszkanie z wolontariuszy REI i lekcje salsy na 51st Street.
Chociaż ulice były pełne życia, a motocykle przemykały, a chodnik brzęczał przy dźwiękach biegaczy.
stóp, uderzyło nas, jak ciche są ulice bez odgłosów samochodów.
W niektórych miejscach było dość dziwne, aby zauważyć, która właśnie przeszła ulicę; nawet najbardziej ruchliwe skrzyżowania, zwykle wypełnione znanymi beepami i piskami, mogą przekształcić się w zupełnie inne środowisko z eliminacją samochodów.
Uświadamia on, jak wiele z naszego miejskiego środowiska zostało określone i zdominowane przez pojazd, i zastanawia się, jakie mogą być duże miasta bez samochodów.
Więcej o Summer Streets po przerwie.
Wydarzenie, projekt Departamentu Transportu w Nowym Jorku, wzorowane jest na pomysłach takich jak Ciclovía w Bogocie, Kolumbii i Paris Plage.
Uroczysta uliczna uroczystość w Nowym Jorku zapewnia miejsce dla zdrowej rekreacji i zachęca nowojorczyków do korzystania z bardziej zrównoważonych form transportu.
Poza głównymi zajęciami na przystankach, przyjemnie było zobaczyć drobne szczegóły dnia, takie jak zatrzymywanie się wody, gdzie wąż podłączony do otwartego hydrantu gasił pragnienie ludzi, gdy woda była kierowana do kilkunastu głowic fontannowych .
Dodatkowo impreza oferowała bezpłatne rowery i wrotki, a na trasie pojawiły się różne publiczne instalacje artystyczne.
Jedną z naszych ulubionych części podróży było przejście przez most przed Grand Central i owijanie wokół wspaniałej konstrukcji.
Jest to droga, której żaden pieszy nie mógłby doświadczyć bez takiego zdarzenia.
Tak więc, jeśli zdarzy ci się być w Nowym Jorku 11 i 18 sierpnia, dołącz do zabawy! Od 7 rano do po południu trasa rozciąga się od Mostu Brooklińskiego do Central Parku, wzdłuż Park Avenue i łączących się ulic, z łatwymi podróżami bocznymi na ulicach o małym natężeniu ruchu do Hudson River Greenway, Harlem, Brooklyn i Governors Island.
A kiedy idziesz, wyobraź sobie, jak by to było, gdyby miasto na stałe wskazało całą avenue strefę bez samochodów.
[patrz też: piły stihl, konsorcjum stali zielonka, farba silikatowa ]

Tags: , ,

This entry was posted on Sunday, September 1st, 2019 at 5:52 pm and is filed under Uncategorized. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

 

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: farba silikatowa konsorcjum stali zielonka piły stihl