Kącik architekta – Sunken Courtyard / Gestalten

Nils Koenning Architekci: Gestalten Lokalizacja: Melbourne VIC, Australia Rok budowy: 2011 Zdjęcia: Nils Koenning + 15 Nowy.
Zatopiony dziedziniec.
Dom został ukończony przez szwajcarską australijską pracownię architektoniczną GESTALTEN.
Dom położony jest w Elsternwick, na przedmieściach śródmieścia Melbourne, z dwupiętrowym budynkiem wzniesionym na niewielkim miejscu o wymiarach 10 x 15 metrów.
Powiedział, że biorąc pod uwagę rozległe lokalne przepisy urbanistyczne, krótki i warunki terenowe, pomysł architekta opiera się na niezwykłym rodzaju zatopionego dziedzińca, konstrukcji pod ziemią pierwotnie opracowanej w Chinach i blisko związanej z tradycja starożytnych mieszkań jaskiniowych sprzed czterech tysięcy lat.
.
Nils Koenning W nowym domu, każde pomieszczenie, z oknami od podłogi do sufitu, wychodzi na zatopiony dziedziniec, odważną kreację łączącą przestrzeń i relację między budynkiem a człowiekiem.
.
Nils Koenning.
Współczesny budynek jest zintegrowany z otoczeniem, przechodząc pomiędzy konserwacją i re-formacją, respektując istniejące ustawienia i formy budowlane.
Struktura, forma i materializacja odbywają się w ramach wzajemnego dialogu między kontekstem a obiektem architektonicznym – powiedział Gerlach.
.
Nils Koenning Dzięki utrzymaniu równowagi trwałości, użyteczności i estetyki nowy dom zapewnia odpowiednie mieszkanie na niewielkiej przestrzeni.
.
Nils Koenning Chociaż koncepcja przestrzenna parteru jest zaprojektowana jako otwarta kondygnacja łącząca funkcję gotowania i wyżywienia z mieszkaniem, poniżej poziomu gruntu znajdują się sypialnie, łazienka, pralnia i łazienka.
Zapadnięty dziedziniec jest pomyślany jako kolejny pokój, w którym połączenie przestrzeni zewnętrznej i wewnętrznej tworzy niepowtarzalną atmosferę pokoju, umożliwiając interakcję z naturą i architekturą.
.
Nils Koenning Sketch 01
[patrz też: broker starogard, olx zawiercie, gruntowy wymiennik ciepła cena ]

Tags: , ,

This entry was posted on Sunday, September 1st, 2019 at 5:52 pm and is filed under Uncategorized. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

 

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: broker starogard gruntowy wymiennik ciepła cena olx zawiercie