Architektura 21szego wieku : Public Art Sculpture Mirage / Paul Raff Studio

Cassandra Hryniw Międzynarodowo uznany artysta i architekt Paul Raff właśnie odsłonił stałą rzeźbę na otwarciu Waterfront Toronto Underpass Park w dniu 2 sierpnia.
Zawieszony narzut pieszych, duże powierzchnie przypominające lustro tworzą iluzoryczny wygląd, który wygina promienie światła, aby wytworzyć przesiedlony obraz przypominający miraż.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Miraż składa się z 57 odbijających polerowanych paneli ze stali nierdzewnej, przymocowanych do spodu wiaduktu.
Krytyk sztuki i architektury, John Bentley Mays, opisuje:.
Skutek przesuwania się semi-abstrakcyjnych obrazów gromadzących się z ziemi i nieba, z ciemności i światła, a wszystko to unoszące się jak błyszcząca chmura nad głowami przechodniów..
.
Cassandra Hryniw Jednym z najbardziej innowacyjnych parków miejskich w Toronto, Underpass Park, jest dwu i pół akra przestrzeni mieszanej schowanej pod rampami w Eastern Avenue.
Najbardziej rozległy park zbudowany pod wiaduktem w Kanadzie zaprojektowali architekci krajobrazu z Vancouver, Phillips Farevaag Smallenberg.
Ten nowy park Waterfront Toronto przekształca dzielnicę West Donlands w społecznie angażującą przestrzeń z awangardową sztuką publiczną, obszarami rekreacyjnymi i współczesną zieloną przestrzenią.
.
Nicola Betts
[hasła pokrewne: farba silikatowa, efli kościan, systemy suchej zabudowy ]

Tags: , ,

This entry was posted on Sunday, September 1st, 2019 at 5:52 pm and is filed under Uncategorized. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

 

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: efli kościan farba silikatowa systemy suchej zabudowy